UUTISET/NEWS 2018

 

9.12.2018 Liepaja, Latvia

ADB Riva EX 1 CQ JUN-CAC BF 1 BOS

 

 

8.12.2018 Liepaja, Latvia

ADB Riva EX 1 CQ JUN-CAC BF 1 BOS
LV, LT, EE , RU & BALT JCH

 

IN MEMORIAM

FI MVA EE VMVA NO MVA EE MVA LV MVA LV VMVA LT VMVA BALT VMVA
A’dreams Black Ilex
(MUL­TI CH ADB Thun­der-MUL­TI CH ADB Sta­tus)

6.11.2006 — 6.12.2018

 

IN MEMORIAM

Dober­man­ni A’dreams Bart 3.4.2008 — 11.11.2018

 

11.11.2018 Jyväskylä Int

ADB Win­ner JR CH CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
ADB Babi­na OPEN EX 1 CQ BF 1 CACIB BOS
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Bono OPEN EX 1 CQ BM 4
ADB Beau­ty OPEN EX 2 CQ BF 2 CAC res-CACIB BF 2
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 4 BOB-VET
ADB Xcell CH EX 4 CQ
ADB Riva JUN EX 2 CQ
ADB Sec­ret INTERM EX 1 CQ
ADB Temp­ta­tion OPEN EX 3
Slav­jan­ka Ede­ra INTERM VG 2
ADB Boss OPEN G

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Babi­na, Beau­ty)

 

 

10.11.2018 Jyväskylä Nord

ADB Babi­na OPEN EX 1 CQ BF 1 NORD CAC BOB
ADB Riva JUN EX 1 CQ BF 2 CAC res-NORD CAC
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 1 BOB-VET BF 4
ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 2 res-NORD CAC
ADB Win­ner JR CJ EX 2 CQ BM 3 
ADB Beau­ty OPEN EX 2 CQ
ADB Temp­ta­tion OPEN VG 3
ADB Boss OPEN VG 4
ADB Xcell CH EX 
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 3
ADB Sec­ret INTERM VG 1

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Riva, Babi­na)

 

4.11.2018 Tartu, Estonia

ADB Tico CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB

 

3.11.2018 Tartu, Estonia

ADB Beau­ty OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOB
EE, FI, SE, NO, RU & NORD CH

ADB Tico CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOS

ADB Boss OPEN EX 1 CQ BM 2 CAC res-CACIB (will be CACIB)
EE, FI, SE & LV CH

 

27.10.2018 FIFe World Cat Show 2018 Tampere

FI*A’Dreams MC Arte­miy EX 1 CAC and he is now CHAM­PION 
He is only 10 months old! 
(CAC’s pos­sible to get star­ting age of 10 months)

 

Lahti 21.10.2018

MUL­TI CH ADB Opal Sal­paus­se­län ken­nel­pii­rin yksi­lö­pii­rin­mes­ta­ruus 2018

 

Rakvere, Estonia 21.10.2018

ADB Bono OPEN EX 1 CQ BM 1 BOB

ADB Tia­ra OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS
EE, FI, LV, LT & BALT CH

 

 

 Rakvere, Estonia 20.10.2018

ADB Babi­na OPEN EX 1 CQ BF 1 CAC BOB BIG 2
EE, FI, LV, LT & BALT CH

ADB Bono OPEN EX 1 CQ BM 2 CAC
EE, FI, SE, RU, LT, LV & RU CH

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ BF 2 BOB-JUN

 

Welcome to Finland
Othello de la Fierté du Maine

Born 15.6.2018
MCO as 22
Blue sil­ver blotc­hed tab­by
(Joe des Coons de Vir­gan-Nefer­ti­ti du Doll Mai­ne blue)
Bree­der Geral­di­ne Hubert, France
Owners Mar­ket­ta & Pek­ka Mal­lat, Kat­ja Sar­ka­ma ja Mar­ja-Lee­na Kur­vi­nen

IN MEMORIAM

MUL­TI CH
A’DREAMS BLACK LOVER
(ADB Sol­dier-ADB Adria­na)
13.8.2006 — 16.10.2018

 

 

Hartola International Catshows 13.–14.10.2018

LA 13.10.
Katie Forest Pearl*RU EX 1 CACIB
FI*Mahtitassun Häm­min­ki EX 1 CAG­PIB
FI*A’Dreams MC Arte­miy EX 1 CAC

SU 14.10.
FI*Mahtitassun Häm­min­ki EX 1 CAG­PIB
FI*A’Dreams MC Arte­miy EX 1 CAC
Katie Forest Pearl*RU EX 2

 

 

80 th Anniversary Jubilee Show Warsaw, Poland 14.10.2018

ADB Jade VET EX 1 BOB-VET
ADB Edi­na VET EX 2
ADB Win­ner JR CH EX 1 CAC BM 3
ADB Xcell CH EX 3
ADB Boss OPEN EX 3
ADB Beau­ty OPEN EX 4

 

 

European Winner Show, Warsaw Poland 13.10.2018

ADB Edi­na EURO­PEAN VETE­RAN WIN­NER 2018 & POLISH VETE­RAN CHAM­PION
(BOS VET)

ADB Win­ner JR CH EX 2 Res-CACIB
(17 CH males)
ADB Xcell CH EX 3
ADB Beau­ty OPEN EX 2
ADB Jade VET EX 2
ADB Boss OPEN EX

 

 

 

 

ISPU Winner Warsaw, Poland 12.10.2018

ADB Edi­na BOB & BIS 3 VET
ADB Boss OPEN EX 1 CAC BM 3
ADB Beau­ty OPEN EX 1 CAC BF 2
ADB Win­ner JR CH EX 4
ADB Xcell CH EX (5)
ADB Jade VET EX 2

 

 

 

 

Tuulos groupshow 7.10.2018

ADB Sec­ret INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOB
ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 2
ADB Babi­na OPEN EX 1 CQ BF
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 4 BOB-VET  BIS 1 VET
ADB Bono INTERM EX 1
ADB Boss INTERM VG 3
ADB Beau­ty INTERM EX 3

 

BOB BREE­DER BIS 2
(Oskar, Babi­na, Sec­ret, Jade)

 

 

Valmiera, Latvia  7.10.2018

ADB Wan­da CH EX 1 CQ BF 1 BOB

 

 

Pihkova, Russia 6.10.2018

ADB Regent RU JCH
ADB Riva RU JCH

 

Valmiera, Latvia 6.10.2018

ADB Wan­da CH EX 1 CQ BF 2 CAC LV CH

 

 

Askola Int catshow 30.9.2018

Katie Forest Pearl*RU EX 1 CAC   — CHAM­PION
FI*Mahtitassun Häm­min­ki EX 1 CABIPINTER­NA­TIO­NAL PRE­MIOR
FI*A’Dreams MC Anas­ta­si­ja
FI*A’Dreams MC Alexandr EX 1 BIV NOM

 

 

Askola Int catshow 29.9.2018

Katie Forest Pearl*RU EX 1 CAC
FI*Mahtitassun Häm­min­ki EX 1 CABIP
FI*A’Dreams MC Anas­ta­si­ja

 

 

Maarianhamina Int  29.9.2018

ADB Jade VET EX 1 CQ BF 1 BOS BOB-VET
ADB Bono OPEN EX 1 CQ res-CAC
ADB Win­ner JR CH EX 4 CQ
ADB Tia­ra OPEN EX 2
ADB Oskar CH EX

 

 

Tallinn Int  22.9.2018

ADB Nei­ko OPEN EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOS
NEW FIN­NISH, ESTO­NIAN & LIT­HUA­NIAN CHAM­PION

 

 

22.9.2018 NDS Reto Show Riga, Latvia

ADB Regent JUN EX 1 CQ BM 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB

 

 

Hämeenlinna 16.9.2018

ADB Xcell LUON­NE­TES­TI + 140 p

 

 

Rogaland IDS, Norway 15.9.2018

ADB Raven JUN EX 1 CQ BM 3 CAC BOB-JUN

 

 

Tallinn, Estonia 8.9.2018

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BF 1 BOB
EE & LV JCH

 

 

 

 

Ventspils, Latvia 8.9.2018

ADB BONO INTERM EXC1 CQ BM1 CAC BOB BIG 2
ADB TIA­RA INTERM EXC1 CQ BF1 CAC BOS

A’DREAMS PÄIVÄT 31.8. — 2.9.2018 SYSMÄ

Tänä vuon­na olim­me yhdek­sät­tä vuot­ta Sys­mäs­sä AD päi­viä viet­tä­mäs­sä. Ja vaik­ka mei­tä oli tänä vuon­na vähem­män kuin yleen­sä, oli meil­lä hul­vat­to­man haus­ka vii­kon­lop­pu! Kii­tos vie­lä kai­kil­le muka­na olleil­le iki­muis­toi­ses­ta vii­kon­lo­pus­ta!

 

 

Helsinki 2.9.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 BOS  FINN­SIE­GER

 

 

Helsinki 1.9.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BMBOB

 

Haapsalu, Estonia 26.8.2018

ADB Regent JUN EX 1 CQ BM 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB

ADB Riva JUN EX 2 CQ BF 2

 

 

Haapsalu, Estonia 26.8.2018

ADB Regent JUN EX 1 CQ BM 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB BIG 3

ADB Riva JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOS-JUN BOS

 

 

Visby Gotland, Sweden

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 CAC BOB
ADB Olga ?  BF 3

 

Helsinki 24.8.2018

Katie Forest Pearl*RU
HEART ULT­RA­SOUND HEALT­HY (second time)

 

Tallinn, Int cat show 19.8.2018

 

Katie Forest Pearl*RU  EX 1 CAC
FI*Mahtitassun Häm­min­ki EX 1 CAPIB

Heinola nat 19.8.2018

ADB Jade VET EX 1 CQ BF 1 BOB-VET BOB
ADB Oskar CH EX 3 CQ BM 3
ADB Win­ner JR CH EX 4 CQ
ADB Beau­ty INTERM EX 3

BOB BREE­DER
(Jade, Oskar, Win­ner JR, Beau­ty)

 

 

Eskilstuna nat, Sweden 19.8.2018

A’dreams Black Bono
INTERM EX1 CQ BM1 CAC BOB

 

Tallinn, Baltic Winner Show 18.8.2018

ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 3 CACIB
BAL­TIC WIN­NER 2018

ADB JADE VET EX 1 CQ BOB-VET
BAL­TIC VETE­RAN WIN­NER 2018

ADB Boss INTERM EX 1 CQ BM 3
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 3 CQ
ADB Edi­na VET EX 2 CQ
ADB Regent JUN EX 2
ADB Xcell CH EX 3
ADB Riva JUN EX 4
ADB Beau­ty INTERM EX 4
ADB Win­ner JR CH EX

BOB BREE­DER
(Boss, Babi­na, Xcell, Jade)

BOB PRO­GE­NY  BIS 1
ADB Edi­na

 

18.8.2018, Norrköping Nordic Dog Show, Sweden

A’dreams Black Bono
INTERM EX 1 CQ BM1 CAC NORD-CAC & BOS

 

 

Amsterdam, World Winner 12.8.2018

ADB Jade VET EX 1 res-CAC
VETE­RAN WORLD WIN­NER 2018
BOB VETE­RAN

ADB Edi­na VET EX 2
ADB Win­ner JR CH EX 3

 

Salcininkai, Lithuania 12.8.2018

ADB Riva JUN EX 1 JUN-CAC BOB
LT & EE JCH
ADB Regent JUN EX 1 JUN-CAC BOS
LT & EE JCH

 

Dal, Norway 12.8.2018

A’Dreams Black Raven EXC1, BOS Junior

 

Salcininkai, Lithuania 11.8.2018

ADB Riva JUN EX 1 JUN-CAC BOB BIG 3
ADB Regent JUN EX 1 JUN-CAC BOS

 

Dal, Norway 11.8.2018

A’Dreams Black Raven EXC1, CQ, 4th best male & BOB Junior

 

Amsterdam, Benelux Winner 9.8.2018

ADB Jade BOB-VETE­RAN BENE­LUX VETE­RAN WIN­NER 2018
ADB Edi­na VET EX 3
ADB Win­ner JR CH EX

 

Kuopio Int 5.8.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB BIG 1
ADB Edi­na VET EX 1 CQ BF 1 BOS BOB-VET
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC CACIB
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ
ADB Win­ner JR CH EX
Slav­jan­ka Ede­ra JUN VG 4

BOB BREE­DER
(Oskar, Win­ner JR, Beau­ty, Edi­na)

Kuopio Nord 4.8.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 NORD-CAC BOB
ADB Xen­ja CH EX 1 CQ BF 1 NORD-CAC BOS
ADB Win­ner JR CH EX 2 CQ BM
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ BF 4
ADB Edi­na VET EX 2 CQ
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 3

BOB BREE­DER & BIS 2
(Oskar, Win­ner JR, Beau­ty, Xen­ja)

 

Kuopio nat 3.8.2018

 

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 2
ADB Win­ner JR CH EX 3 CQ BM 4
ADB Edi­na VET EX 1 CQ BF 2 BOS-VET
ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF4 res-CAC

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Edi­na, Babi­na)

Imavere, Estonia 29.7.2018

 

ADB Regent JUN EX 1 CQ BM 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB
ADB Riva JUN EX 2 CQ BF 2

Imavere, Estonia 28.7.2018

 

ADB Regent JUN EX 1 CQ BM 1 JUN-CAC BOB-JUN BOB
ADB Riva JUN EX 1 CQ BF 1 JUN-CAC BOS-JUN BOS

Mikkeli Int 28.7.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
C.I.B.   Our ken­nels C.I.B. min­pin num­ber 36.

ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOS
ADB Sisu CH EX 2 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Win­ner JR CH EX 3 CQ BM 3
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ BF 2 res-CAC res-CACIB
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 3 BOB-VET
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ

BOB BREE­DER   BIS 2
(Oskar, Sisu, Beau­ty, Babi­na)

 

Ylivieska Int 22.7.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB BIG 4
ADB Bono INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC res-CACIB (will be CACIB)
ADB Edi­na VET EX 1 CQ BF 1 BOS BOB-VET
ADB Tia­ra INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC, CACIB

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Bono, Edi­na, Tia­ra)

Orimattila 22.7.2018

 

ADB Unna siir­to AGI 3 luok­kaan

Ukmerge, Lithuania 22.7.2018

ADB Babi­na OPEN EX 1 CAC N-CAC BOS

ADB Regent JUN EX 2
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2
ADB Boss OPEN EX 2
ADB Xcell not showed today

Ulmerge, Lithuania 21.7.2018

ADB Babi­na OPEN EX 1 CAC N-CAC BOS

ADB Xcell CH EX 1 CAC N-CAC
LIT­HUA­NIAN & BAL­TIC CHAM­PION

ADB Regent JUN EX 2
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2
ADB Boss OPEN VG

 

 

16.7.2018
A’Dreams Black Elite, “Lola” 16 years !

 

 

Kerava  Int  Cat Show 15.7.2018

 

FI*A’Dreams MC Arte­miy, 7 months  EX 1 BIV tot NOM

 

Ogre Winner 14.7.2018

ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOB
OGRE WIN­NER 2018

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ JUN-CAC BF 2
OGRE JUNIOR WIN­NER 2018

 

Pärnu Int 8.7.2018

ADB Sisu CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
BRAND NEW C.I.B.

ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 1 CACIB BOS
(2 x CACIB from Pär­nu)

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOB-JUN BF 4

ADB Olga CH EX 1 CQ BF 2 res-CACIB

BOB BREE­DER
(Sisu, Babi­ba, Olga)

Juva All breed 8.7.2018

ADB Regent PUP­PY 1. HP BOB-PUP­PY
ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 BOB
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

 

Pärnu Int 7.7.2018

ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 1 CACIB BOS
ADB Olga CH EX 1 CQ BF 2 CAC res-CACIB   EE CH
ADB Sisu CH EX 2
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2

BOB BREE­DER
(Sisu, Olga, Babi­na)

 

 

 

Oulu Int 7.7.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
ADB Echo VET EX 1 CQ BM 3 BOS-VET
ADB Edi­na VET EX 1 CQ BF 2 BOB-VET
ADB Tia­ra INTERM VG 3

BOB BREE­DER  BIS 4
(Win­ner JR, Echo, Edi­na, Tia­ra)

 

 

Karjaa nat 1.7.2018

 

ADB Regent PUP­PY 1. HP BOB-PUP­PY
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 4
ADB Jade VET EX 2 CQ BF 4

 

Vyborg, Russia 23.6.2018

Show 1
ADB Beau­ty BOB, CAC
ADB Bono BOS, CAC

 

Show 2
ADB Bono BOB, CAC, BIG 1
ADB Beau­ty BF 2, CAC

 

17.6.2018 HAPPY 17 YEARS BIRTHDAY ADB PRINCESSE

 

 

Kotka Nord Show 17.6.2018

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ BF 1 CQ CAC NORD-CAC RC BOB-JUN BOB

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 2 res-NORD-CAC
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 3
ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC
ADB Jade VET EX 2 CQ BF 4

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Babi­na, Jade)

 

Vejen Int, Danmark  17.6.2018

ADB Xen­ja CH EX 1 CQ BF 1 CAC CACIB BOS  DK & NORD CH

 

Karvia groupshow 17.6.2018

 

ADB Xcell CH EX 1 CQ BM 1 BOB FINN­SIE­GER

Vännas, Sweden 17.6.2018

ADB Tia­ra INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CAC

Forssa Nat Show 10.6.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 BOB BIG 1
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ BF 1 CAC BOS

ADB Riva PUP­PY 1. HP BOB PUP­PY
ADB Regent PUP­PY 1.

ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 2
ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CAC
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 4
ADB Ozzy OPEN EX 1
ADB Tia­ra INTERM VG 2

BOB BREE­DER  BIS 2
(Win­ner JR, Oskar, Babi­na, Jade)

Miniature pinscher Special Show 9.6.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 BOB 
BIS 2 PRO­GE­NY GROUP

Hen­nes­si for AD Iz Zam­ka Prio­ra CH EX 1 CQ BF 1 BOS
BIS 1 PRO­GE­NY GROUP

ADB Riva PUP­PY 1. HP BF 1 PUP­PY
BOB PUP­PY

ADB Regent PUP­PY 1. HP BM 1 PUP­PY
BOS PUP­PY

ADB Jade VET EX 1 CQ BOB-VET
ADB Echo VET EX 1 CQ BOS-VET

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Jade, Babi­ba, Beau­ty)

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ BOB-JUN

ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 2 CAC
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ
ADB Can­di­da VET EX 2 CQ
ADB Kar­ma CH EX 3 CQ
ADB Walen­ti­na CH EX
ADB Edi­na VET EX 4
ADB Duracell CH EX
ADB Xcell CH EX 3
ADB Sisu CH EX
ADB Oskar CH EX
Kaden Tikras Biciu­lis CH EX
ADB Sec­ret JUN EX
ADB Babit JUN VG
ADB Boss INTERM VG 2

Tuuri Nat Show 9.6.2018

ADB Tia­ra INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

Mänttä-Vilppula Nat Show 3.6.2018

ADB Regent BOB-PUP­PY
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 1 BOB-VET BOB
ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 BOS
ADB Bono INTERM EX 1 CQ BM 2 CAC

Norway 3.6.2018

ADB Raven BOS-PUP­PY
ADB Win­ner JR BM 4
ADB Beau­ty “BF” 5 CAC

Norway Special Show 2.6.2018

ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOS
ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 3 CAC NO CH

Estonian Winner Int 2.6.2018

Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOS-JUN BF 2 ESTO­NIAN JUNIOR WIN­NER 2018

ADB Edi­na VET EX 1 CQ VET-CAC BOS-VET
ESTO­NIAN VETE­RAN WIN­NER 2018
ESTO­NIAN VETE­RAN CHAM­PION
BOB PRO­GE­NY

ADB Riva PUP­PY 1. HP BOB-PUP­PY BIS 4 PUP­PY
ADB Regent PUP­PY 1. HP BOS-PUP­PY

ADB Boss INTERM EX 1 CQ BM 4
ADB Bono INTERM EX 2 CQ
ADB Xcell CH EX 2 CQ
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ
ADB Tia­ra INTERM EX 3 CQ
ADB Can­di­da VET EX 2 CQ

BOB BREE­DER (5 groups)
Xcell, Bono, Edi­na, Babi­na

Group Show Luige, Estonia 1.6.2018

ADB Riva BOB & BIS 3 PUP­PY

Helsinki Puppy Show 27.5.2018

ADB Regent BOB-PUP­PY

Joensuu Nat 27.5.2018

ADB Win­ner JR  CH EX 1 CQ BM 1 BOB BIG 2
ADB Duracell CH EX 2 CQ BM 3
ADB Xcell CH EX 3 BM 4
ADB Boss INTERM EX 1 CQ CAC
ADB Oskar CH EX 4 CQ
ADB Babit INTERM VG 1

Ii, ryhmänäyttely 26.5.2018

ADB Echo VET EX 1 CQ BM 1 BOS BOB-VET
ADB Tia­ra INTERM EX 1 CQ BF 4

Joensuu Int 26.5.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Babit INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CAC
ADB Duracell CH EX 2 CQ BM 3
ADB Xcell CH EX 3 CQ
ADB Oskar CH EX 4 CQ
ADB Boss INTERM EX 2

Rauma kr 26.5.2018

ADB Regent BOB-PUP­PY

Iisalmi 20.5.2018

 

ADB Xen­ja LUON­NE­TES­TI +225 p

 

Helsinki Int 19.5.2018

BOB BREE­DER
(Oskar, Win­ner JR, Xcell, Jade)

ADB Regent BOB-PUP­PY
ADB Riva BOS-PUP­PY
ADB Jade VET EX 1 CQ BF 4 BOB-VET
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Xcell CH EX 3 CQ BM 3
ADB Win­ner JR CH EX 4 CQ
ADB Boss INTERM VG 2

 

Oulu Nord 12.5.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 CAC NORD-CAC BM 1 BOB BIG 1
ADB Bono INTERM EX 1 CQ BM 3 CAC

Jonava, Liettua 6.5.2018

ADB Bono OPEN EX 1 CAC N-CAC BOB
ADB Tia­ra OPEN EX 1 CAC N-CAC BOS

Tampere Int 6.5.2018

ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1CAC CACIB BOB
ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOS
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 2 res-CACIB (will be CACIB)
ADB Kar­ma CH EX 2 CQ BF 2 res-CACIB
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 1
ADB Sec­ret JUN VG 2
ADB Babi­na VG 2

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Kar­ma, Beau­ty)

Jonava, Liettua 5.5.2018

ADB Tia­ra OPEN EX 1 CAC N-CAC BOS
ADB Bono OPEN EX 2

Tampere Nord 5.5.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 NORD-CAC BOB
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 NORD-CAC CAC BOS
ADB Oskar CH EX 4 CQ
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2 CQ
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ
ADB Kar­ma CH EX 3 CQ
ADB Sec­ret JUN EX 4

BOB BREE­DER
(Win­ner JR, Oskar, Beau­ty, Kar­ma)

Norway 29.4.2018

ADB Raven
1 — HPBOB PUP­PY

Helsinki Puppy Show 22.4.2018

ADB Regent BOB BIG 4
ADB Riva BOS

Helsinki Puppy Show 21.4.2018

ADB Riva BOB-PUP­PY

Vaasa Int 15.5.2018

ADB Can­di­da VET EX 1 CQ BF 3 BOB-VET
ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 2 CACIB
ADB Oskar CH EX 2 CQ BM 3
ADB Bono INTERM EX 1 CQ res-CAC
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ BF 2 res-CAC res-CACIB
ADB Duracell CH EX 4 CQ
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2

BOB BREE­DER and short­lis­ted in BIS ring wit­hin 6 best groups
(Win­ner JR, Oskar, Bono, Duracell)

Tallinn Winner 14.4.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB TLN W-18
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 CACIB BOS TLN W-18

Puppy Show Grenland, Norway 7.4.2018

A’Dreams Black Raven
1 HPBOB Pup­py — BOG 4

Saimaa Eastern Int dogshow 2.4.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB BIG 1
ADB Win­ner JR CH EX 2 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Kar­ma CH EX 1 CQ BF 3 res-CACIB
ADB Babi­na INTERM EX 1 CQ
ADB Beau­ty INTERM EX 2
Slav­jan­ka Ede­ra JUN VG 2 (needs more ring trai­ning, shy)

BOB BREE­DER
(Oskar, Win­ner JR, Kar­ma, Babi­na)

Saimaa Easter dog show 1.4.2018

ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 4
ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 3 res-CAC
ADB Win­ner JR CH EX 3 CQ
Slav­jan­ka Ede­ra JUN EX 2 CQ (7 jun fema­les)
ADB Babi­na INTERM EX 2 CQ
ADB Kar­ma CH EX 2

BREE­DER 2. HP
(Oskar, Win­ner JR, Beau­ty, Babi­na)

Juuka rn 4.3.2018

ADB Beau­ty INTERM EX 1 CQ BF 1 CAC BOB

Vilnius Cup Int 4.3.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CAC CACIB BOB
ADB Boss INTERM EX 1 CAC res-CACIB will be CACIB

Vilna Int, Lithuanian Winner Show 3.3.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CAC N-CAC CACIB BOB LT W-18
ADB Babi­na JUN EX 1 CQ JUN-CAC BOS LT JW-18
ADB Bono JUN EX 1 JUN-CAC LT JW-18

ADB Xcell CH EX 2 res-CACIB (will be CACIB) C.I.B.

ADB Boss JUN EX 3
ADB Babit JUN VG 4
ADB Can­di­da VET EX 2

Letohallen, Norway 3.3.2018

1(4–6) HP — 1 BMPBOB Pup­py

Vilna Int 2.3.2018

ADB Win­ner JR CH EX 1 CAC N-CAC CACIB BOB
ADB Xcell OPEN EX 1 CAC
ADB Can­di­da VET EX 1 VET-CAC BOB-VET LT & BALT VCH
MINUA­TU­RE PISCHER OF THE YEAR 2017
(Fin­nish Min­Pin Club)

MINPIN OF THE YEAR & BEST MALE 2017

FI MVA LV MVA EE MVA LT MVA BALT MVA RU JMVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA LTJV-17
A’DREAMS BLACK OSKAR 178,0 p.

BEST OF OPPOSITE 2017 & BEST FEMALE
& BEST VETERAN 2017

C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA EE MVA V-10 PMV-15 DKVV-16 HeVW-16 VV-16 LTVV-17 TLNVW-17 EEVV-17 LVVV-17 RIGAVW-17 VV-17 HeW-17 HeVW-17 PMVV-17 FINNSG A’DREAMS BLACK JADE 99,0 p.

MALES

2. C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA BALT MVA RU JMVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA HeJW-15 HeW-15 TLNW-16 EEV-17 LVV-17 RIGAW-17 HeW-17 PMV-17 FINNSG
A’DREAMS BLACK WIN­NER JR 156,0 p.

4. FI MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA EEJV-15 A’DREAMS BLACK SISU 122,0 p.

6. FI MVA SE MVA EE MVA LV MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA BALTJV-15 TLNW-17
A’DREAMS BLACK XCELL 72,0 p.

8. BY JMVA BYJV-17
A’DREAMS BLACK TEMP­TA­TION 52,0 p

16. LT JMVA EE JMVA LV JMVA BALT JMVA PMJV-17
A’DREAMS BLACK BONO 40,0 p.

17. LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA
A’DREAMS BLACK BOSS 30,0 p

FEMALES

2. C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA BALT MVA HeW-15 TLNW-16 RIGAW-17 PMV-17 FINNSG
A’DREAMS BLACK KAR­MA 92,0 p.

4. LT JMVA EE JMVA JMV-17 HeJV-17
A’DREAMS BLACK BEAU­TY 87,5 p.

6. LV JMVA EE JMVA JV-17 PMJV-17
A’DREAMS BLACK BABI­NA 69,5 p.

9. FI & LT CH, OGRE JW-16, EE, LV, LT & BALT JCH,
HKI JW-16, TLN WC’17
A’DREAMS BLACK OLGA 58,0 p.

11. C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA EE MVA LV MVA LT MVA RU JMVA BALT MVA EE JMVA LT JMVA BALT JV-15 HeJW-15 PMJV-15
A’DREAMS BLACK WALEN­TI­NA 50,5

14. LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA
A’DREAMS BLACK TIA­RA 28,5 p.

BREEDER 2017

1. Ken­nel A’DREAMS 137,7 p

VETERAN 2017

1. C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA EE MVA V-10 PMV-15 DKVV-16 HeVW-16 VV-16 LTVV-17 TLNVW-17 EEVV-17 LVVV-17 RIGAVW-17 VV-17
HeW-17 HeVW-17 PMVV-17 FINNSG
A’DREAMS BLACK JADE 104,5

4. C.I.B FI MVA SE MVA EE VMVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA LT JMVA LT VMVA LV JMVA PMJV-09 HeW-10 LTJV-10 LVV-11 LTV-12 HeVW-16 VV-16 TLNVW-17 FINNSG
A’DREAMS BLACK JANCO 47,5 p.

Tallinna Int 10.2.2017

ADB Bono INTERM EX 1 CQ BM 1 CACIB BOB
ADB Tia­ra INTERM EX 1 CQ BF 2 res-CACIB
Lah­ti group show 14.1.2018

ADB Jade VET EX 1 CQ BF 3 BOB VET BIS 3
ADB Oskar CH EX 1 CQ BM 3
ADB Beau­ty JUN EX 2 CQ BF 4
ADB Sisu CH VG 2

2. HP BREE­DER
(Jade, Oskar, Beau­ty, Sisu)
Kajaa­ni Int 13.1.2018

ADB Bono INTERM EX 1 CQ BM 1 CAC CACIB BOB
ADB Win­ner JR CH EX 1 CQ BM 2 res-CACIB
ADB Tia­ra INTERM VG 1